Napsali o nás

Snažíme se představovat naši značku nejen na tradičních Fashion nebo Dyzajn marketech, ale i v tradičních médiích. Pokud si chcete vidět články, které v Česku o našem podnikání vyšly, tak jste tady správně. 

Instinkt - / 2013

Pravý domácí časopis - listopad / 2013

Komáři se do tašek nedostanou. Obývák plný krabic a krabica zase plné krásných tašek, kabelek či peněženek. Netradičních kousků z neuvěřitelných, často recyklovaných materiálů, vyráběných v asijské dílně za férových podmínek. Zkrátka "tašky s příběhem", jak je Běla Doubravová a Honza Beránek nazývají. Nadšením pro věc to začalo a nadšení z obou srší i teď, když od nich vyzvídám ten jejich příběh... Celý članek najdete na stránkách Pravydomaci.cz

pravy domaci

Ona Dnes - listopad / 2013

"Plno kaváren tady funguje stylem,na půl cesty, kde dobročinné organizace učí sirotky nebo postižené děti obsluhovat hosty či vyrábět v chráněných dílnách designové suvenýry převážně z odpadu. Zpracování odpadu je v Kambodži velké téma. My jsme se zamilovali do tašek a kabelek ušitých ze sítí, které se dávají do oken proti komárům. Místní je používají i jako sítě na ryby nebo jako improvizované ploty. Barevné tašky pak kombinují s koženkou ze sedaček vysloužilých skútrů.

Dost nás to zaujalo. Dost na to, abychom o tom přemýšleli celou cestu až do Japonska a pak se do Kambodži znovu vrátili a domluvili se na tom, že zkusíme jejich věci dovážet do Česka. „Nemá cenu něco šít z přírodních materiálů, ty si příroda zpracuje sama. Tohle je opravdový odpad a ten by nás tu přežil,“ tvrdí Jennifer, Italka, která spolu s krajankou Elisou založila firmu a dnes zaměstnává kolem osmdesáti zdejších lidí. „Nejsme žádná charita, děláme byznys, ale když budeme vydělávat, budou peníze i pro naše lidi,“ vysvětluje Jennifer, která nastavila podmínky v jejich manufaktuře stejně jako v rodné Itálii. „Pracuje se tu osm hodin denně a v naší školce se postaráme i o děti zaměstnanců,“ dodává."

Žena a život - březen / 2014

Hospodářské noviny - duben / 2014

Moskytiéra proti komárům, plasty, igelitové pásky a ošuntělé sedačky z motocyklů se v jihovýchodní Asii povalují na každém kroku. Zakopávaly tam o ně i dvě mladé Italky Jennifer a Elisa, které se před lety potkaly v Kambodži a rozhodly se, že vymyslí způsob, jak ještě nechat věci sloužit.

Designérka a podnikatelka daly hlavy dohromady a neobvyklé materiály záhy využily k výrobě prvních tašek a kabelek, které se dnes vyvážejí do několika zemí světa, včetně Česka. Pestrobarevné i černé tašky, které se prvně zrodily v roce 2006, mají ve znaku recyklační symbol a nesou název Smateria. „Materia znamená materiál a ,S‘ na začátku je v italštině příslibem, že nějaká věc bude speciální, výjimečná,“ popisuje mladá podnikatelka Běla Doubravová, která se loni na podzim spolu se svým přítelem stala hlavním distributorem značky Smateria pro Česko. celý článek

hn

Česká televize - srpen / 2014

Speciální reportáž z veletrhu Styl a KABO 2014 natočila i Česká televize v Brně. Nemohli jsme tam samozřejmě chybět. Video je k dispozici na serveru iVysílání.  

tv